מזרחים נגד ישראל
האם אתה רוצה להגיב להודעה זו? אנא הירשם לפורום בכמה לחיצות או התחבר כדי להמשיך.

מאות אלפי ישראלים יזעקו: שינוי חברתי עכשיו

Go down

מאות אלפי ישראלים יזעקו: שינוי חברתי עכשיו Empty מאות אלפי ישראלים יזעקו: שינוי חברתי עכשיו

הודעה  שקשוקה July 30th 2011, 01:18

11/08/2011


מסמכים ונתונים מבוססים שהגיעו לידי ארגון סלון דבורה חושפים: אם לא יהיו שיבושי הרגע האחרון,
צפויים ביום שבת הקרוב [13/08/2011] כמיליון מפגינים ישראלים בכל רחבי הארץ,
אשר יציפו את רחובות ישראל ויזעקו "שינוי חברתי עכשיו".


הגדרות ופירושים

כשבוחנים מקרוב את המחאה האזרחית הישראלית, והעוצר האזרחי מדי שבוע, רצוי לבצע מספר ניתוחים בסיסיים. כמו לדוגמא, כיצד אירועים דומים התפתחו במישורים ההיסטוריים, מהי רמת היעילות של אירועים אלו, והאם זוהי הדרך הנכונה להפלת שלטון הקפיטליזם החזירי.

ראשית, יש להבין ולהפנים כי הצורך בקריאת שם הילד בשמו – הינה תנאי מקדים בטרם תיוולד כל מחאה שהיא. לדוגמא, השימוש במונח "עוצר אזרחי". השימוש במונח, מרתיע רבים ממחנה הימין. המונח "עוצר" פירושו שיתוק המערכת הציבורית. השאלה היא לכאורה, האם הוא אכן קיים? האם יש עוצר ברחובות ישראל? התשובה למחצה היא: כן. הרי שהמפגינים חוסמים כבישים (שם הצעדות מתרחשות), המפגינים אינם נמצאים במקומות העבודה הפרטיים, ואינם שומרים על השקט הציבורי. אלו הם שלושת הקריטריונים הבסיסיים לביסוס עוצר אזרחי.

קיים גם עוצר אזרחי מלא, כשמו כן הוא, שיתוק השקט הציבורי באופן יום-יומי, ללא הפסקה והרף. אך אם נטען שאין ההפגנות מתרחשות באופן יום-יומי, ואי לכך הרי שמדובר ב"עוצר אזרחי חלקי" – אזי גם הדבר אינו יעמוד במבחן המציאות. מאחר והעצרות אינן סוגייה פיזית בלבד, אלא מייצגת בראש וראשונה את רחשי הציבור. רחשים אלו מתבצעים באופן שהוא כן רצוף, למרות שלעיתים נדמה שהוא זעיר. הוא גדול ונחוש הרבה יותר ממה שאף נדמה.

אם כן, יש להפנים את השימוש במונח "עוצר אזרחי" כמונח הנכון והמדויק ביותר. מה גם שהשימוש השקרי במונח "מחאת הדיור" מאז ומתמיד היה לא נכון בעליל. הרי שהמחאה אינה רק על הדיור, למעשה אם בודקים על מה ולמה המהומות – מגלים שהיא הכל בנוסף למחאת הדיור.


ציבור מול שלטון

הציבור מאשים את ממשלת ישראל בהעלאות תמחור ומיסוי. היכולת הממשלתית מצד נתניהו הטוען כי הממשל הישראלי מתנגד לספוג כל מכה כלכלית – רק מוכיח פעם נוספת כי אתם אזרחי ישראל – אוכלוסיית עבדים. לשם דוגמא, מחיר החשמל עלה. למה? כי אין גז ממצרים. זאת אומרת המשטר הישראלי מסרב לספוג את ההפסד הכלכלי במימון החסר הכלכלי – ע"י הענשת הציבור. וזאת למרות תקציבי העתק, אשר רובם יודעים לאן הולכים. להכל מלבד הציבור המוכה והחבול.


סוגיית ההתנחלויות

אם בעבר רק גורמי אקדמיה והיסטוריונים בפרט ידעו לחזות את בוא מכת ההתנחלויות, הרי שהיום כל הציבור הישראלי בשלמותו הבין כי הנזק הכלכלי-חברתי אשר עלה ממנו והתנפץ עם העוצר האזרחי, קטלני הוא לאין שיעור. מיליארדים על מיליארדים שנשפכו לשווא, והציבור שילם וכיסה זאת באמצעות תשלומי מיסים ונדל"ן ודלק.


ממשלת ישראל בסוף שנות התשעים

בימים ההם היה ברור, ממשלת ישראל לא תוכל לפתח מיזם התנחלותי ביהודה ושומרון מבלי אתחול תכנית אזרחית שתכסה את המפעל. הן זאת ולצד אינתיפאדת אל-אקצה, לא הותירו ברירה אלא למצות את כלל המשאבים הכלכליים לעבר השקעות בטחוניות שרק הלכו וגברו. למה גברו? בגלל שגעונות הימין הבוהל. האזרח הישראלי העדיף לספוג את המכה הבטחונית עד ימים אלו, בהם הוא מבין שהוא לא יכול לגמור את החודש. כשהוא לא מסוגל לקנות דירה, כשהוא משלם מחירים גבוהים בעשרות אחוזים עבור דלק וחשמל.


ממשלת ישראל הנוכחית

ממשלת נתניהו לא רק שמסוגלת לספוג את ההפסדים בגין פגיעות הגז המצרי, אלא היא מסוגלת לממן חשמל ודלק ציבורי חינם. תקציבי ממשלת ישראל מסרבים לעשות זאת, אך ורק מטעמים של הטעית הציבור והולכתו שולל. הם מספרים סיפורים על קריסת הטייקונים הישראלים, כשבפועל מדובר אך ורק על החזרת חובות. התשובה לכך צריכה להיות פשוטה: טייקון לא מחזיר חובות? לשלול ממנו נכסים! להחרים ממנו את החברה שהוא מתפעל! חשוב להבין כי הנפגע הראשון הוא האזרח הישראלי, המוענש ע"י הממשלה הקפיטליסטית בהעלאת מיסים והגדלת סנקציות ממשלתיות, רובן מטושטשות ע"י הממשלה והתקשורת המגויסת.


סילוק מפעל ההתנחלויות

לכן בשל למזער את הגרעון אין מנוס מסילוק מלא ומיידי של מפעל ההתנחלויות הישראלי. עת סילוק זה הייתה ידועה מאז ומעולם, והגיעה שעת המימוש, תוך סילוק המתנחלים עצמם ללא הסדר. פעולות אלו לא רק שישאירו תקציבים ומשאבים כלכליים, אלא גם יביאו כמובן יציבות מזרח תיכונית, שיתוף פעולה בין אזרחי מדינות ערב וישראל, תיירות רצופה משני הצדדים, ובטחון כלכלי חברתי.


ייצוג פרלמנטרי

ואחרי כל זאת נשאלת השאלה: אם זה כ"כ ברור ורק דרוש מימוש הפעולות שהוזכרו במאמר זה, מדוע ממשלת ישראל מסרבת לפעול על-פיהם? שיתוק אזרחי. אם עד היום אזרחי ישראל ישבו בבתים ולא ידעו אפילו מה פירוש מונחים כמו "חברה" ו-"סוציאליזם ממשלתי", הרי שהיום יש יותר ויותר מודעות ציבורית לכך שהמצב הרבה יותר גרוע ממה שהיה אי פעם נדמה.

אך עדיין ולמרות העוצר האזרחי, המאבק הזה הוא מאבק של להיות או לחדול. מכיוון שממשלת ישראל הנוכחית אינה מסוגלת לספוג את המכות הכלכליות, לא מבחינה מעשית, אלא מבחינה לוגית. להגביל את מחירי הדירות כשבעלי הדירות הם המחוקקים עצמם – מופרך מדי. רק ממשלה המגיעה מתוך הכאב האזרחי, אנשים שבעצמם נאלצים להתמודד עם בעיות כדיור ודלק, רק הם יוכלו לתמרן חקיקה סוציאליסטית. בדיוק כמו שהימין מיוצג ע"י מתנחלים. ליברמן ובן-ארי הם תושבי התנחלות מצורעת. אטיאס הוא חרדי. נתניהו וליבני קפיטליסטים. ואפילו ברק הוא לא בדיוק מאחרוני הנזקקים.

ואף אחד בכנסת ישראל, הוא לא נזקק... והנזקקים? הם כמובן נותרים נטולי ייצוג פרלמנטרי. הלאה ח"כים נזקקים?!


תגובת היסטוריון66:
שנתניהו טוען כי הממשל הישראלי מוכן לספוג כל מכה כלכלית ולספוג את ההפסדים בגין פגיעות הגז וגם אתם הישראלים מוכנים לסבול את זה נגד עצמכם. כך שגם הישראלים וגם נתניהו והממשלה - פראירים צייתנים! לכן רק סלון דבורה זה הארגון האכזרי! איפה האתיופי מאתיופיה

שקשוקה
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל

מספר הודעות : 15
Join date : 17.12.10

חזרה למעלה Go down

חזרה למעלה

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
אתה לא יכול להגיב לנושאים בפורום זה