מזרחים נגד ישראל
האם אתה רוצה להגיב להודעה זו? אנא הירשם לפורום בכמה לחיצות או התחבר כדי להמשיך.

ליווי המשט ע"י ספינות קרב | ניסן ג'רבי | מייסד מזרחים נגד ישראל

Go down

ליווי המשט ע"י ספינות קרב | ניסן ג'רבי | מייסד מזרחים נגד ישראל Empty ליווי המשט ע"י ספינות קרב | ניסן ג'רבי | מייסד מזרחים נגד ישראל

הודעה  ניסן ג'רבי July 3rd 2011, 14:47

כשמוצגת סוגיית המשט לעזה, המלווה באיומי בלימה אף במים בינלאומיים – עולה מייד השאלה: אז מה עושים? רוב הפרשנים בעולם יודעים את התשובה, חלקם אף "חצופים" מספיק בכדי להעלות אותה כאפשרות. אך גורמים אינטרסנטים ומוגי לב – אינם אמיצים דיו בכדי לדרוש את מימושה.

הישראלים ביסודם אינם ציבור לוחמני. אינם באמת יודעים את תורת הפשיזם והגזענות, ואין הם מאמינים בהם. למרות שבבחינת המציאות הם מצטיירים ככאלו. הישראלים ברובם המוחלט הם אנשי משפחה ובורגנות. כאלו המחפשים בעיקר לסיים את החודש עם מינוס כמה שפחות גבוה בחשבון הבנק, במיוחד כמובן עם תקופת המשבר הכלכלי הממשיך להכות בהם יותר ויותר בדרכים שונות ומגוונות כנדל"ן, דלק, ומזון.

כל ישראלי ממוצע מכיר את ההרגשה המפחידה המלווה את עורו בעת שמיעת צפירת\אזעקת המלחמה. אפילו בימי תרגול, רובם נלחצים ומפחדים שמא באמת פרצה מלחמה. בזמני מלחמה, המציאות מקצינה בהרבה: אזרחים רבים לוקים בהתקפי חרדה ומלווים באמצעות אמבולנסים וממלאים את בתי החולים בכל רחבי הארץ.

רובם פטריוטים רק כאשר האויב מולם הוא חלש, נטול תחמושת, אוכלוסיית אדם חיה. אך תרחישים כמו מטחי טילים מסוגי 'זילזל' בעלי ראשי נפץ גרעיניים, צוללות גרעיניות, לוחמי הקומנדו הסורי – תמיד גורמות לכך שהישראלי הבורגני יחזור בו מדרכי החשיבה הלאומניים.

כשטורקיה איימה ללוות את משט המרמרה באמצעות אניות קרב – אף אחד לא העז בישראל להעלות על הדעת אפשרות של תקיפת המשט, לא במים הבינלאומיים וגם לא במים ישראליים. רובם האמינו כי יש לאפשר את מעבר המשט ורק שייגמר בשקט.

אך רק מסיבות אינטרסנטיות מצד הטורקים – בוטלו אופציות ספינות הקרב. המהלך היה ברור: ישלחו משט שלום, ויציגו את המשטר הישראלי כפשיסט. ספק לוחמה, ספק תודעתיות הסברתית נגד ישראל. ואכן כך היה, ישראל סבלה מגינויים מהקצה האחד למשנהו. מכל רחבי תבל. ובכך כמובן הציגה את ממשלת החמאס כלגיטימית.

אך כל זאת לעניות דעתי, לא מספיק. רק ליווי משטי השלום באמצעות כלי קרב, ימיים ואוויריים כאחד, הוא אשר יבטיח את הגעתן ועגינתן בנמלי חופי רצועת עזה. לא שום דבר אחר. ממשלת ישראל, לאומנית ככל שתהיה – עדיין מורכבת מאותם ישראלים בורגניים שלא יחשבו אפילו לירות או לתקוף כלים בסדרי גודל כאלו המסוגלים להשיב אש.

יש להציע עמדות אלו בחדרי הדיונים המתאימים. מול אותן מדינות שבאמת מעוניינות בסיום המצור המתמשך על עזה. הגינוי חייב להעביר הילוך מפורמלית לביצועית. כי אם הפורמליות לא תנופץ עד ספטמבר – ספק אם ההכרה באו"ם בהקמת מדינה פלסטינית באופן חד צדדי תועיל במשהו. אם העולם לא מסוגל לאבטח משט קטן, איך יגרש את הכיבוש הקולוניאליסטי מפלסטין?
הכותב הינו ממייסדי איגוד מזרחים נגד ישראל
ניסן ג'רבי
ניסן ג'רבי
מנהל פורום
מנהל פורום

מספר הודעות : 78
Join date : 30.11.10

חזרה למעלה Go down

חזרה למעלה

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
אתה לא יכול להגיב לנושאים בפורום זה